Už 64 rokov chránime vás a váš majetok.

Požiar OÚ Korňa

požiar strechy OU KorńaDňa 23.11.2018 sme boli OD KOS Žilina v skorých ranných hodinách vyslaní k požiaru strechy na obecnom úrade v obci Korňa. Výjazd sme vykonali  s technikou CAS 32 Tatra148 1+2.

Jazda na miesto udalosti bola bez problémov s použitím VRZ. Po zahlásení sa veliteľovi zásahu na mieste udalosti sme sa riadili jeho pokynmi .

Priebeh zásahu:

Členovia DHZO vytvorili dodávku vody z hydrantu do CAS 32 T148 a z vozidla do ďalšej cisterny HaZZ, boli zapájaní do likvidačných prác z vonkajšej časti budovy. Jeden člen DHZO zasahoval spoločne s jednotkou z HS Turzovka v ADP v podkrovnej časti objektu (hasenie, rozoberanie strešnej konštrukcie, vyrezávanie otvorov v strešnej konštrukcii, odvetrávanie zadymeného priestoru za pomoci pretlakového ventilátora, likvidácia skrytých ohnísk).  U požiaru bola využitá aj výšková technika z HS Čadca.

Po zbalení vecných prostriedkov a doplnení vody do cisterny sa jednotka vrátila na základňu.

Ďaľšie jednotky : HS Turzovka, HS Čadca, DHZO Korňa, DHZO Podvysoká

Výjazd: 04:05